wodorowe testy oddechowe kraków

Terminy wodorowe testy oddechowe kraków

Wodorowo metanowe testy oddechowe Kraków i wodorowe testy oddechowe Kraków w październiku będą realizowane codziennie od poniedziałku do soboty. Istnieje także możliwość umówienia się na badanie w niedzielę. Obowiązuje rejestracja telefoniczna pod numerem telefonu 513 532 032.

Dzwoniąc do nas uzyskają Państwo informację na temat godziny rozpoczęcia badania. Przed badaniem obowiązuje dieta przygotowawcza mająca na celu obniżyć poziomy gazu - wodoru. Gaz ten produkowany jest przez bakterie bytujące w naszych jelitach.

Badania realizowane są w godzinach porannych. Przed testami należy być minimum dwanaście, czternaście godzin na czczo. Rano w dniu badania można napić się do pół szklanki wody niegazowanej.

Pamiętaj o przygotowaniu!

Dieta przygotowawcza

W skład wodorowych testów oddechowych kraków wchodzą testy wykonywane na:

  • przerost flory bakteryjnej jelita cienkiego, SIBO, test z laktulozą
  • nietolerancja laktozy
  • nietolerancja fruktozy
  • nietolerancja xylitolu
  • nietolerancja sorbitoli

Jeżeli reagujemy na szeroki wachlarz produktów spożywczych warto wykonać test na SIBO. Jeżeli po spożyciu mleka lub produktów mlekopochodnych to wtedy warto zastanowić się na testem na nietolerancję laktozy. Jeżeli nasze wskazanie kierowane jest w stronę owoców i warzyw to wtedy powinniśmy wykonać test na nietolerancję fruktozy. Potem ewentualnie dalsze nietolerancje. Podczas wodorowego testu oddechowego na przerost flory bakteryjnej jelita cienkiego można określić czas pasażu jelitowego. Jest to dodatkowa informacja uzyskiwana podczas badania.

Zdiagnozowany przerost flory bateryjnej jelita cienkiego nie wyklucza pozostałych nietolerancji.

Testy prowadzone są w naszym gabinecie mieszczącym się przy ulicy Śląskiej 11/10 w Krakowie. Kamienica z gabinetem znajduje się na rogu ulicy Śląskiej i Wrocławskiej:

  • od strony Śląskiej na przeciwko przedsiębiorstwa Tauron, przez szlaban, druga klatka po lewej strony.
  • od Wrocławskiej na przeciwko 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką furtką koło optyka

Na wodorowe testy oddechowe Kraków warto się wybrać kiedy Pacjent cierpi na dolegliwości związane z bólami brzucha, a zwłaszcza kojarzone z jelitami, uczuciem pełności i wzdęciami. Dużą grupę Pacjentów stanowią osoby po intensywnych antybiotykoterapiach oraz niekontrolowanym zażywaniu inhibitorów pompy protonowej - środków IPP.