WODOROWE TESTY ODDECHOWE KRAKÓW 513 532 032

 • SIBO - przerost flory bakteryjnej jelita cienkiego
 • nietolerancja laktozy
 • nietolerancja fruktozy
 • nietolerancję sorbitolu
 • nietolerancję xylitolu
 • czas pasażu jelitowego w ramach badania na SIBO

WODOROWO METANOWE TESTY ODDECHOWE KRAKÓW
513 532 032

 • złoty standard w wykrywaniu SIBO
 • SIBO - przerost flory bakteryjnej jelita cienkiego
 • IMO (E-mo) - ang. Intestinal Methanogen Overgrowth
 • aparat wykrywa wodór i metan wraz z korekcją dwutlenku węgla CO2
wodorowo metanowe testy oddechowe
sibo-kraków

SIBO Kraków

Sibo Kraków, inaczej przerost flory bakteryjnej jelita cienkiego, to jeden z  wodorowych testów oddechowych pozwalający zidentyfikować i zdiagnozować takie objawy jak przelewania, wzdęcia i bóle brzucha występujące po szerokiej gamie produktów spożywczych. Wykonuje się go wtedy kiedy Pacjent nie jest wstanie jasno zdefiniować produktów po których występują objawy nietolerancji pokarmowych. Główne objawy to:

 • męczące bóle brzucha
 • irytujące wzdęcia
 • uciążliwe biegunki
 • kłopoty z wypróżnianiem
 • notoryczne przelewania
 • problemy skórne (cera, trądzik)

Te wyżej wymienione to te najbardziej oczywiste i najczęściej występujące. Pozostałe objawy sibo znajdziesz tutaj -> Wodorowo Metanowy Test Oddechowy Kraków Wodorowy Test Oddechowy Kraków

Test na przerost flory bakteryjnej jelita cienkiego

Test na sibo, test na przerost flory bakteryjnej jelita cienkiego oraz test z laktulozą to trzy różne nazwy tego samego badania. W tym momencie można je wykonać na dwa sposoby:

 • wodorowo metanowy test oddechowy - polega na wydmuchiwaniu powietrza do specjalnego zestawu próbkowego, następnie powietrze wtłaczane jest do wyspecjalizowanego aparatu (chromatograf gazowy) i analizowane pod kątem obecności dwóch gazów wodoru i metanu. Badanie trwa do 3 godzin i próbki pobiera się co 20 minut. Jeżeli Pacjent wykazuje cechy dłuższego pasażu jelitowego to wtedy badanie może zostać wydłużone. Obecnie jest to najbardziej dokładne badanie w kierunku przerostu flory bakteryjnej jelita cienkiego.
 • wodorowy test oddechowy - polega on na wydmuchiwaniu powietrza do aparatu w cyklach co dwadzieścia minut. U osób cierpiących na sibo, przerost flory bakteryjnej jelita cienkiego, po podaniu roztworu laktulozy w przedziale czasowym 80 - 120 minuty od podania, pojawiają się skoki w ilości wodoru w wydychanym powietrzu. A u osób zdrowych wartości wydmuchiwanego wodoru nie powinny znacząco przekraczać wartości wyjściowych. Test może trwać do trzech godzin. Czasem się zdarza, że  Pacjent jest proszony o wykonanie dodatkowych wydechów i badanie zostaje przedłużone. Ma to miejsce wtedy gdy Pacjent wykazuje cechy dłuższego czasu pasażu jelitowego.

Przygotowanie do testu sibo kraków

Przygotowanie do testu na sibo kraków wymaga od Pacjenta wykluczenia z diety większości prostych węglowodanów. Na dwa dni przed badaniem, nie należy spożywać słodyczy, pić mleka i konsumować produktów mlekopochodnych, a także nie jeść niektórych owoców i warzyw. Poniżej udostępniamy ulotkę w formacie pdf, którą można wydrukować i która pomoże przygotować się do badania. Wodorowy Test Oddechowy - przygotowanie do badania

W razie pytań odnośnie przygotowania do badania, jesteśmy do dyspozycji pod numerem telefonu 513 532 032. Postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące diety przygotowawczej.

Pamiętaj! Bez właściwego przygotowania może się nie udać przeprowadzić testu lub wyniki będą zafałszowane.

Sibo kraków przy ul. Kapelanka 6A/U16 w Krakowie

Test na sibo, test na przerost flory bakteryjnej jelita cienkiego lub test z laktulozą wykonujemy w gabinecie mieszczącym się przy ulicy Kapelanka 6A/U16, Kraków. 

Tu jest link pokazujący dokładną lokalizację gabinetu, gdzie wykonujemy wodorowe testy oddechowe kraków. SIBO kraków

Terminy badania

Wodorowe testy oddechowe kraków wykonujemy codziennie w gabinecie w godzinach porannych. Przeważnie zaczynamy od godziny ósmej rano, ale możliwe są również wcześniejsze. Pacjent powinien być na czczo przed badaniem minimum 12 - 14 godzin. Dlatego też najlepsza jest wczesna pora badania.

Badania prowadzimy również w weekendy - soboty i niedzielę. Pod numerem telefonu 513 532 032 uzyskają Państwo aktualne dostępne terminy na dany dzień. Razem, wspólnie ustalimy najlepszy. Zapraszamy do kontaktu.

Korzystamy z plików cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach cookies znajdują się w polityka prywatności